Eagle
Navman
Condor F-242
Tengeri radarokhoz
Linkek a témában:
Eagle Cuda 168, általános ismertető és használati útmutató
A halradarok egyre inkább mindennapos kiegészítőinkké válnak. Ebben az írásban a hazai viszonyok között gyakran alkalmazott készülékek általános jellemzőinek, használatának és beszerelésének leírása található. Az írás egy meghatározó része már olvasható volt az oldalon, de amiért ismét fontosnak tartottam felszínre hozni és aktualizálni, annak oka, hogy egy konkrét modell, az Eagle Cuda 168 egyszerűsített használati utasítása is fellelhető benne. Bár reményeim szerint, ez az írás nem csak a fent említett modell után érdeklődők számára tartogat hasznos információkat.
Marina Yacht Sport (Budapest 3.ker)
A víz alatti világ követésére szolgál - nem csak horgászoknak! A ma korszerűnek mondható halradarok színesek, hogy tűző napsütésben is olvashatók legyenek. Ugyanakkor a szürkeárnyalatos radarok ára annyira leesett, szolgáltatásaik pedig színvonalasak lettek, hogy mégis ezek a legnépszerűbbek. A fejlett, magas szintű halradaroknak duál frekvenciásak, vagyis két jeladó az egyben: különböző szögtartományban mérnek. Kijelzőjük ezért két részre osztható, ahol mindkét kúpszöget figyelhetjük. A Navman termékek megszűntek. Raktáron maradt termékeinket akciós áron kiárusítjuk. A Navman-t helyettesítő AdvanSea családban csak halradarral kombinált GPS-Chartplotter műszerek vannak.
Paduc Horgászbolt
Dupla látószögű szonár. A 83 kHz-es frekvencia mellett a halradarunkat beállíthatjuk egy szélesebb 60 fokos látószög letapogatására. A frekvencia növelésével (200kHz), ekkor a látószögünk 20 fokban lesz elérhető, így sokkal pontosabb képet kaphatunk a szonár alatti mederviszonyokról és az ott tartózkodó halakról.